Коротко про мене

Я народилася 22 травня 1960 року в селі Рунгури Коломийського району на Івано-Франківщині в сім'ї Миколи Івасюка.

З дитинства захоплювалась художньою вишивкою. Після закінчення школи здобула спеціальність у Івано-Франківському швейному училищі. Мистецький шлях розпочала у 1988 році. Натхнення для роботи я почерпнула з творчості Ганни Василащук, знаної майстрині на Прикарпатті, а моїм наставником і помічником став 90-літній народний майстер Михайло Граб з села Корнича, який власноруч налаштував для мене ткацький верстат і навчив ремеслу.

Я створила багато нових узорів у ткацтві. Деякі з них відображають зміст українських народних пісень. Кожен орнамент відповідає рядочкові пісні. Мною були виткані творчі рушники за мотивами народних пісень "Ой, у лузі червона калина", "Коли ви вмирали, вам дзвони не грали", "Накрутили кучері дівчата", а також на слова колядки "Темненька ніченька".

Виткала рушники для учасників танцювального гурту Національного заслуженого академічного народного хору України імені Григорія Верьовки, костюми для солістів ансамблю "Гопак" та дуету "Горлиця" та інших діячів культури. Створюю ткані костюми для весільних пар.

Брала участь у районних, обласних та республіканських виставках.

В 1995 році стала членом Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Була делегатом 2-го зїзду майстрів народного мистецтва у місті Києві.

18 серпня 2009 року указом Президента України № 619 мені присвоєно звання заслуженого майстра народної творчості України.

Виткана сорочка за мотивами борщівської вишивки на виставці у Києві була визнана найкращим твором 2010 року.


 

На міжнародному фестивалі з Олександром Квартою:

akvarta.com/uk/